[OL]4you na

Olomoucké punčování 2020: Doufejme, že si jeden brzy zase dáme!

V pondělí večer jsme se vydaly ochutnávat nejlepší olomoucké punče, abychom vám mohly dát pár tipů, kde si můžete vychutnat ty nejlepší. Bohužel nám situace nepřeje a od punčové sezóny si musíme dát zase trochu oddech (i když jsme se v redakci tak těšily). Rozhodly jsme se, že článek stejně vydáme a budeme doufat, že si alespoň jeden pořádný punč ještě do Vánoc dáme!

Olomoucké punčování 2020: Doufejme, že si jeden brzy zase dáme!

Při výběru punče přihlížejte k tomu, zda prodávající uvádí značku a původ vína, ze kterého je punč vyráběn. Chybu určitě neuděláte v přilehlých vinárnách ani blízkých podnicích. 

Pro punčové nedočkavce, kteří na olomoucké vánoční trhy vyrážejí vlakem, máme tip na zajímavý punč ihned u nádraží. V kavárně Telegraph Café (a snad i brzy ve stánku před Telegraphem) prodávají pravý punč z červeného vína, černého čaje, ovoce a koření (45 Kč). Punč krásně voní a je skvělou změnou od tradičních punčů ze stánků na olomouckých náměstích.

Prvenství v pomyslné soutěži o nejlepší punč loni získal Open Wine Latino Bar, konkrétně jejich dokonalý červený punč s panákem chilského destilátu Pisco Mistral (70 Kč). Letos vám jednoznačně doporučujeme tzv. Rumový punč (80 Kč) s rumem Siera Morena Dorado. Víno na punč se vařilo se speciálním druhem papáji (kterou si vychutnáte společně s punčem), od které získalo přirozenou sladkost. Rum punči dodává vůni vanilky a kokosu - při návštěvě Open Wine Latino Baru ho určitě nevynechejte! 

S punčováním nezáhálela ani vinárna Na Břehu Rhôny. Doporučujeme jejich Rhônský punč (68 Kč) s jasmínovým čajem, pomerančovým džusem, speciální Rhônskou vínovicí a lahodným domácím kořeněným sirupem. Určitě nevynechejte také bilé nebo červené svařené víno (63,-). Bílý svařák vás překvapí vůní šalvěje a rozmarýnu, je příjemně sladký a jemný. Při velké zimě ve vinárně vyzkoušejte jejich zmíněnou vínovici - zahřeje a potěší!

I letos nesmíme opomenout na Olopunč, na místo s nejlepší atmosférou široko daleko. Tento rok si můžete vybrat z poměrně široké nabídky punčů a jiných alko i nealko nápojů. Jejich klasický Námořník (50 Kč), do kterého vám ochotně přidají panáka dle chuti, krásně voní a má příjemnou sladkost. Za zmínku určitě stojí jejich Zlobivá amálka s absinthem (70 Kč) - skvělý jablečný mošt doplněný zajímavou lékořicovou chutí absinthu. Velmi příjemně nás překvapila také jejich letošní specialita - punč Pelikánovo tajemství (60 Kč). I když nám svůj tajemný recept neprozradili, doufáme, že si na něj zajdeme znovu - ten prostě musíme mít!

Chybu neuděláte ani s punčem v Naše vinotéka. Jejich punč je ochucený BIO kořením a třtinovým cukrem, který mu dodává ten správný šmrnc. Doporučujeme punč s názvem Náš punč (54 Kč) s tuzemákem, Malibu a kokosem, dále Čertovský punč (49 Kč) s tuzemákem, griotkou a rozinkami. V Naší vinotéce vám určitě rádi punč připraví i na sezení ve vinárně.

Zahřát se v mrazivém dni u skvělého svařeného vína? Jedině v KAFE JAK LUSK. Jejich Svařák jak Lusk doplňuje domácí kořeněný sirup a sušený pomeranč. Využijte situaci a odměňte se v kavárně kávou, sladkou nebo slanou dobrotou.

V případě, že ze vánoční stánky na náměstí zase dostanou zelenou, máme pát tipů i tam. Příjemně nás překvapilo horké rybízové víno (35 Kč) ve stánku s horkou čokoládou nedaleko dětského kolotoče. Ideální pro dámy! Dobrý punč zakoupíte také v domečku s Irským punčem, variabilně s panákem Jamesona nebo Tullamore Dew (69 Kč).

Tip na závěr: Za dobrým punčem se vydejte i do podniků, kde byste to nečekali! Ochutnejte vánoční horký punč třeba u večeře v restauraci U Ptáka nedaleko Horního náměstí.

Na zdraví!

 

reklama