[OL]4you na

Jak dopadlo Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v korfbalu?

Evropský šampionát juniorů v korfbalu se konal v Olomouci v hale Univerzity Palackého, a to od 6. července do 12. července, kdy turnaj vyvrcholil bojem o konečné umístění a skutečným vrcholem pak byl finálový zápas, ve kterém se střetli odvěcí rivalové – týmy Nizozemska a Belgie.

Český korfbalový svaz, ve spolupráci s magistrátem města Olomouc, Olomouckým krajem a Univerzitou Palackého, pořádal tuto vrcholnou akci, která se koná vždy ve čtyřletém intervalu, kdy si nejlepší evropští junioři změří síly a bojují o titul Mistra Evropy a o postup na juniorský světový šampionát. Významným partnerem pořadatelů se stala společnost Nutrend, která mimo jiné zajišťuje i sportovní výživu českých olympioniků a která se stala hlavním dodavatelem pitného režimu všech přítomných sportovců, členů Jury a rozhodčích. Všech nejlepších jedenáct týmů starého kontinentu, všech 35 zápasů tohoto šampionátu bylo z hlediska pitného režimu zajištěno nápoji od firmy Nutrend, což bylo pro všechny zúčastněné, vzhledem k velice teplému počasí, zcela zásadní.

Česká reprezentace po nevydařeném vstupu do turnaje, kdy v základní skupině prohrála postupně s Belgií, Německem a Anglií, až nakonec porazila Polsko a dostala se tak do skupiny o 5.-8.místo, kde hlavním cílem byl boj o postup na juniorské Mistrovství světa, který má přímo zajištěno pouze prvních pět týmů z evropského šampionátu. Reprezentace České republiky v této skupině nejprve porazila tým Ruska a ve finálový den se střetla v boji o konečné páté místo s týmem Katalánska, který před zaplněným hledištěm zcela deklasovala a vybojovala tak vysněný postup na Mistrovství světa, které se bude konat v roce 2016 v Polsku.

Titul Mistra Evropy vybojovala překvapivě Belgie, která přerušila dlouholetou hegemonii Nizozemců. V úchvatném finálovém zápase dotahovali Nizozemci během druhého poločasu až pětikošovou ztrátu a 0,1 vteřiny před závěrečným klaksonem dokázali srovnat na 23:23 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.