[OL]4you na

Druhá série Squid Game: Další dávka napětí, nebo zbytečné prokračování?

V roce 2021 představil Netflix, jeden z největších streamovacích hráčů, seriál Squid Game, který se okamžitě stál fenoménem a obletěl celý svět. První série se zprvu zdála jako uzavřený příběh. 26. prosince ale Netflix představil druhou řadu, která opět ovládla diváky a okamžitě se dostala do povědomí. Bylo pokračování ale nutné?

Druhá série Squid Game: Další dávka napětí, nebo zbytečné prokračování?
FOTO: Netflix

Původní scénář vznikl v roce 2008, kdy si režisér Hwang Dong-hyuk nejprve pohrával s myšlenkou natočit stejnojmenný film. Produkční společnosti jeho scénář neustále odmítaly kvůli brutalitě a nereálnosti. Po deseti letech režisérův nápad přijala společnost Netflix, která rozhodně nečekala, že se ze seriálu stane naprostý virál.

Nečekané pokračování

První série skončila jako uzavřený příběh, jasně obsahovala lehce otevřené zápletky, ale málo který divák očekával její pokračování. Potenciál, který seriál přinesl si streamovací gigant rozhodně nemohl nechat ujít a 26. prosince 2024 přišel s pokračováním napínavého příběhu. Pokud jste na konci první řady přemýšleli nad tím, že byste rádi viděli něco podobného, potom je pro vás druhá série vhodná. Neočekávejte od ní rapidní změnu od předchozí řady. Na první pohled se série moc neliší. Pořád se v seriálu setkáváme se stovkami hráčů s finančními problémy, které se snaží vyřešit přijetím pozvání na „dětskou hru“. Ani ve snu by je ovšem nenapadlo, co je „uvnitř“ něčeho a vlastně ničeho čeká.

Duo matka a syn, kryptoinfluencer

V čem je teda zásadní rozdíl? V druhé sérii se už nezaměřujeme na hru samotnou, ale spíše na to, kdo za hrami stojí, jak a proč je dělá. Hlavní postava Gi-hun, který vyhrál a přežil první sérii se zapřísáhnul ukončit jednou pro vždy tyto brutální hry, a proto se vrací zpět na ostrov.

Celá série začíná tím, že se Gi-hun snaží najít recruitera do Squid Game. Zda se mu to podaří nebo ne, mnozí již ví a ti kteří ne, ty budeme dál napínat. Jakmile se dostáváme zpět do prostředí her, setkáváme se opět s mnoha menšími zápletkami jednotlivých postav. Často se na obrazovce objevuje například duo matka a syn, kteří se do hry dostali, aniž by o tom ten druhý věděl se záměrem pokrýt synovy dluhy. Dalšími zajímavými postavami je například těhotná žena, nebo postava Cho Hyun-ju, která se do hry přihlásila, aby mohla financovat svojí operaci změny pohlaví. Ironii osudu v seriálu vyobrazuje setkání youtubera Lee Myung-gi, který svým sledujícím radil s investicemi do kryptoměn a díky jeho radám se mnozí dostali do finančních problémů – s těmi se youtuber setkal právě uvnitř her.

Sociálními sítěmi vládne postava rappera Thanose, který byl jedním ze sledujících kryptoinfluencera. Svou slávu si získal díky jeho ikonickým momentům, (pomiňme fakt, že byl pod vlivem) kterými napjaté a mnohdy brutální situace, odlehčoval. Režisér vyslyšel společenský komentář a oproti první řadě mohou hráči hlasovat o tom, zda chtějí nebo nechtějí ve hře dále pokračovat. Hráči zaslepeni penězi si i přes možnou (a velmi pravděpodobnou) smrt nadále volí pokračování.

FOTO: Netflix

Stojí za zhlédnutí, nebo ne?

Pokud si to shrneme, druhá série nadchne diváka, který hltal první řadu (pochopitelně). Nepřinese s největší pravděpodobností takový boom, jaký jsme pociťovali při prvním zhlédnutí seriálu, ale ani nezklame. Divákovi nabídne pohled na hry z jiné strany, nové zápletky nás drží v neustálém napětí jako tomu bylo v první řadě a dalo by se říct, že tahle série byla spíš jen přitáhnutím diváka zpět – navnadit nás na pokračování. To se Netflixu jednoznačně povedlo.

Long story short – pokud vás první série zaujala, zhlédnutí druhé nebude krok vedle, v opačném případě bych řekla, že vás druhá řada tolik nenadchne.

reklama