[OL]4you na

Vyražte na safari. Kde všude je najdete?

Safari Park nenajdete jen ve Dvoře Králové nad Labem, jak si mnozí myslí. Můžete se na něj vypravit do mnohých dalších zoologických zahrad po celé České republice včetně Olomouce.

Vyražte na safari. Kde všude je najdete?

Safari ve Dvoře Králové
Největším lákadlem Safari Parku – zoologické zahrady ve Dvoře Králové je bezesporu Africké safari Josefa Vágnera, poprvé otevřené v roce 1989. Čeká vás zde projížďka dlouhá přibližně 5,5 km. Vydáte se mezi volně žijící stáda antilop, žiraf, zeber, pakoňů a ptáků, uvidíte pelikány plující na hladině vodní nádrže, pštrosy a dokonce i žirafy. Můžete vyrazit vlastním autem nebo se nechat svézt speciálními vozidly - Afrika truckem nebo Safaribusem. Výhodou jízd Safari vozidly je doprovod průvodce. Jízdenky seženete on-line i na pokladně zoologické zahrady. Pejsky ani jiná zvířata nechte doma, vstup jim nebude umožněn. Pokud se budete chtít zdržet o něco déle, využijte možnosti stylového ubytování  v superior hotelu nebo kempu přímo v Safari Parku.

Safari v Olomouci
Od roku 2013 se v zoologické zahradě v Olomouci postupně otvírají velké areály safari, pojednané jako tematické zoogeografické zóny. Momentálně můžete navštívit areál Eurasie, Afriky a Ameriky. V dalších letech přibudou areály Austrálie a Arktida. Vloni oblíbené safari doplnil výběh arktických vlků. Do všech zón se dostanete pouze v turistickém vláčku, který odjíždí v 10 až 15 minutových intervalech ze zastávky Safari Afrika pod pavilonem žiraf a jízdenky se kupují přímo ve vláčku. Vstupenky do zoo seženete u vstupu nebo online.

Safari v Chomutově
Jízda terénní soupravou po pláních Eurosafari mezi stádem muflonů, zubrů a jaků, to je jeden z unikátních zážitků, který si můžete v chomutovském zooparku užít. Speciální vlaková souprava odjíždí ze zastávky v centrální části zooparku na trasu, která zahrnuje část vlastního zooparku, průjezd Eurosafari a skanzenem Stará Ves. Uvidíte voliéry se sněžnými sovicemi, výběhy poníků, medvědů, mývalů, dvouhrbých velbloudů, vodních buvolů, sobů polárních a losů evropských. Dostanete se do těsné blízkosti stáda chlupatého skotského náhorního skotu, muflonů a zubrů. Velkým lákadlem jsou také noční projížďky.

Safari v Ostravě
Na ploše okolo šesti hektarů se nacházejí rozsáhlé výběhy, kudy projíždějí vláčky. Safari v současné době obývá bezmála 100 zástupců africké a asijské fauny. Trasa vede přes tři výběhy, začíná Afrikou (tj. výběhem žiraf Rothschildových, antilop losích a vodušek abok) a dále pokračuje přes Persii (výběh s divokými osly onagery a daňky mezopotámskými) až do Indie (výběh s axisy indickými, antilopami jeleními, nilgau pestrými, jeleny barasinga a markhury turkménskými). Jelen barasinga, jehož jméno pochází z hindštiny a znamená „dvanácterák“, je jedním z nejvzácnějších indických jelenů. Posledních 5000 jedinců žije na podmáčených loukách záplavových savan několika rezervací Indie a Nepálu. V Evropě je chováno necelých 300 jedinců ve 14 zoo. V ČR je aktuálně k vidění pouze v ostravské zoo.

Safari Resort v Hluboké u Borovan
Poblíž Borovan najdete rozsáhlý areál, který vám nabídne možnost sledovat více jak 200 zvířat 20 druhů v jejich přirozeném prostředí. Sice bizon, klokan, pštros nebo velbloud exotikou zavání, ale mimo ně spatříte jeleny, daňky, kozy, prasata či osly a to vše díky otevřeným terénní vozům, které vás zavezou přímo do obory za zvířaty. Ubytovat se můžete v krásných apartmánech, indiánské vesničce nebo ve 3D tištěném domě uprostřed přírody. Zakoupit si můžete také let horkovzdušným balonem.

reklama