[OL]4you na

Všechno, co nutně potřebujete k moři...

Na dovolenou se každý z nás těší už dlouho dopředu. Patříte k lidem, kteří nikdy pořádně neví, co všechno s sebou k moři zabalit, nebo spíš k těm, kdo do kufru dá pár nejdůležitějších věcí a zbytek neřeší? Máme pro vás tipy na kousky, bez nichž se rozhodně neobejdete...

Všechno, co nutně potřebujete k moři...

Plavky
Možná to zní jako naprostá banalita, divili byste se ale, jak často se na tu nejzásadnější věc zapomíná. Dlouhé minuty vybíráme vhodný model, zkoušíme jej v kabince, tak by pak byla škoda, kdyby zůstaly doma ve skříni. Tedy pokud se nechystáte do nudistického kempu. Plavky sice pořídíte v každé dovolenkové destinaci, ale znáte to... Ty vaše jsou zkrátka nej.

Krém na opalování, sluneční brýle a pokrývka hlavy
Sluneční paprsky jsou zrádné a neměli bychom je podceňovat, i když se opalujeme sebelépe. Ochranný faktor SPF 50 je alespoň zpočátku nutností. Zejména váš obličej vám v budoucnu poděkuje. Kdo by chtěl stárnout zbytečně rychleji, než je nutné? Koho by bavily pigmentové skvrny? A ani ochranu očí doporučujeme nepodceňovat. Nejenže je třeba pečovat o zrak, ale také o jemné oční okolí, kde se velmi rychle tvoří vrásky. Samozřejmostí je i pokrývka hlavy. 

Pečující vlasová kosmetika
Jestliže slaná voda dává něčemu pořádně zabrat, pak jsou to naše vlasy. Ideální je proto do kufru přibalit oblíbený kondicionér a masku, díky níž po dovolené naše kroky nebudou směřovat ihned do kadeřnického dalonu.

Oblíbené vzdušné šaty a pohodlné boty
Co si budeme povídat, high heels jsou sice božské, ale víte, co udělají vysoké teploty s vašimi nohami? Tipujeme, že se nechcete trápit po zbytek vytoužené dovolené s puchýři a otlačeninami. Takže balit obuv, která je sice nádherná, ale naprosto nepraktická, považujeme za zbytečnost. Stejně tak váš kufr nemusí pojmout polovinu vašeho šatníku. Při balení se snažte přemýšlet o kombinacích, které si potom na sebe při nejrůznějších příležitostech oblečete, k tomu slaďte šperky, a je hotovo.

(Tip pro ženy, které módu milují a nemůžou si pomoct: K tomu, co je zde uvedeno, pak ještě přibalte jedny nádherné boty s vysokými podpatky a sexy šaty. Nikdy nevíte, co vás na dovolené čeká...)

Oblíbenou knížku nebo časopis
Dovolená je tu od toho, abychom si odpočinuli. Starosti všedních dní hoďte za hlavu, notebook nechte doma na stole, vypněte si poštu a užívejte si sladké nicnedělání. Do kufru přibalte vaši oblíbenou knížku nebo novinku, na niž si už nějaké ty dny děláte zálusk, nebo třeba časopis, na který během roku nenajdete volnou chvilku, a užívejte si léto.

Hezkou dovolenou všem. Zasloužíme si ji!

reklama