[OL]4you na

Galerie Šantovka přivítá Cosplay festival

Skutečně netradiční návštěvníky potkáte v sobotu 29. října v Galerii Šantovka, kam se chystají desítky oživlých komiksových a filmových postav. Akce vyvrcholí lampionovým průvodem, kterého se může zúčastnit i veřejnost. Přijďte si užít výjimečnou atmosféru halloweenské Šantovky...

Galerie Šantovka přivítá Cosplay festival

"K tradici Halloweenu, který se slaví především v anglosaských zemích, masky neodmyslitelně patří. Cosplayeři jsou v této oblasti absolutní špičkou, která své převleky ladí do nejmenšího detailu. Jde o komunitu umělců, kteří si svépomocí tvoří kostýmy a vžívají se do rolí superhrdinů a postav známých ze stříbrného plátna, komiksových časopisů a počítačových her. Nebuďte proto překvapeni, pokud s vámi ve frontě třeba u McDonald's bude stát Wolverine, u vedlejšího stolu v restauraci Lobster bude jíst pizzu Harry Potter, či jen tak na chodbě kolem vás projde Spiderman. Bude to velký zážitek,“ říká marketingový koordinátor David Podstata.

Již tradiční olomoucká akce nemá na Moravě obdoby. Fanoušci fiktivních světů včetně cosplayerů se totiž běžně setkávají na uzavřených srazech a festivalech – takzvaných conech. V obchodním centru Galerie Šantovka ovšem svět cosplayerů zcela otevírá veřejnosti, a ta se k nim může snadno připojit.

Jednou z příležitostí bude například závěrečný průvod, kterým celá akce vyvrcholí. V 18:00 se můžete přidat k zástupu cosplayerů, kteří rozzáří vnitřek centra i jeho venkovní část kolem řeky svými lampiony. Lampion si můžete přinést svůj vlastní či jej vyhrát zdarma tím, že na jednom z mnoha stanovišť v prostorách pasáží namalujete halloweenskou Šantovku.

FOTO: archiv pořadatele

reklama