[OL]4you na

For Model nabídne tři dny plné zážitků a novinek

Tři dny plné zážitků a novinek čekají od 17. do 19. března návštěvníky 21. ročníku interaktivní výstavy For Model na Výstavišti Flora Olomouc. Jde o jednu z největších tuzemských akcí zaměřenou na modely, sběratelství a také digitální technologie, hry, hračky i stavebnice.

For Model nabídne tři dny plné zážitků a novinek

"Naším cílem je přinášet návštěvníkům nové zážitky. Letos tak kromě oblíbených modelářských sekcí představíme zajímavé exponáty ze světa optiky, nočního vidění, netradičního vozového parku a unikátního televizního prostředí," uvedla manažerka projektu Lenka Weiserová.

Návštěvníci budou moci po tři dny na Výstavišti Flora Olomouc obdivovat fascinující díla i sbírky desítek vystavovatelů a sběratelů. V části výstavy věnované leteckému modelářství půjde o letadla všech kategorií vybavená elektromotory i spalovacími motory. Konkrétně budou k vidění civilní, vojenská a také akrobatická letadla, dále makety vrtulníků či větroně. Vše doplní volnočasové drony. Navazující expozice 3D tisku RC modelů letadel a příslušenství pro modeláře bude tento rok rozšířena o 3D tištěná pohyblivá zvířátka.

Několikametrové modely válečných letadlových lodí vyplují do bitvy
Jedním z dominantních prvků výstavy For Model je vodní plocha umístěná přímo v pavilonu A. Bude patřit lodním modelářům a jejich plachetnicím, ponorkám i dalším bojovým plavidlům. "Tato část interaktivní výstavy For Model patří z pohledu návštěvníkům k těm nejatraktivnějším. V předem daných časech mohou sledovat, jak vodní hladinu brázdí majestátní plachetnice či několikametrové modely válečných letadlových lodí. Chybět nebudou ani oblíbené námořní bitvy doprovázené světelnými a kouřovými efekty," prozradila ředitelka výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Výstavu doplní také plastikové a papírové modely automobilů i automobilových veteránů. Své místo na akci For Model 2023 budou mít také autodráhy, hasičské modely, modely stavebních strojů a kamionů. V pavilonu E si na své přijdou milovníci železničních modelů různých měřítek. Pro návštěvníky bude připraveno také několik gastrozón, v nichž se budou moci občerstvit.

Otevírací doba
Interaktivní výstava For Model začíná každý den vždy v 9 hodin ráno. V pátek a v sobotu bude otevřená do 18 hodin, v neděli do 17 hodin. Konat se bude v pavilonu A, v pavilonu E a také v jejich okolí.

reklama