[OL]4you na

Dokonalý obraz pro dokonalý vzhled

Zrcadla mají v říši nábytku zvláštní postavení. Jako jediná s námi totiž zdánlivě komunikují. Skříň si tiše stojí v koutě, stůl setrvale drží naše nádobí a hledí si svého. Ale zrcadlo? To nám vždy spolehlivě vrátí každý úsměv i protáhlý obličej. Pomáhá nám s perfektním make-upem i holením. Zkrátka pomocník, se kterým nikdy není nuda!

Dokonalý obraz pro dokonalý vzhled

LÍČENÍ JAKO OD PROFESIONÁLA DÍKY VHODNÉMU SVĚTLU
Dokonalé líčení dokáže divy! Jenže kolikrát se vám už stalo, že jste doma vypadala skvěle a až na ulici při letmém pohledu do výlohy jste zjistila, že je váš make-up mnohem tmavší, než byste si přála, a stíny kolem očí vám vytvořily nehezké kruhy? Na vině bývá nejčastěji špatné světlo během líčení. Ideálním základem pro správné líčení je totiž denní svit a žádný stín. Jenže to se to odborníkům mluví, když nikdy neviděli vaši malou koupelnu, viďte?

Šťastlivcům, kteří mají ve své koupelně okno, doporučujeme umístit zrcadlo naproti němu. Dojde k optickému zvětšení prostoru, a především tak dosáhnete ideálních podmínek pro snadné líčení. V případě, že vaše koupelna oknem nedisponuje, nezoufejte. Denní světlo sice nic nenahradí, ale není tak těžké jej alespoň z části napodobit. Nabízí se mnoho způsobů, jak zrcadlo osvětlit. Moderní zářivky teplejších barev působí vskutku sugestivně. Ačkoli modely s integrovanými světly usnadní člověku zdlouhavé hledání a vybírání, často bývá složité je sladit s ostatními světly v koupelně. Z tohoto důvodu se jako praktičtější varianta jeví pořízení svítidel samostatně. Klíčem k úspěchu je však v prvé řadě to, aby se světla v zrcadle neodrážela. Instalujte je proto těsně k zrcadlu či na stěnu v patřičném úhlu. Vyhnete se tak nepříjemným odleskům, které by vadily očím a znesnadňovaly líčení.

ZRCADLO A JEHO INSTALACE
Zrcadlo nad umyvadlo umisťujte teprve jako poslední dílek skládačky. Proč? Z mnoha důvodů. Důležitým aspektem pro umístění zrcadla je prostor – s tím však poměrně často počítáme tak nějak automaticky, až při samotné realizaci pak bohužel často zjistíme, že nám ho pro umístění toho krásného zrcadla, co jsme si vyhlédli (v horším případě již koupili), moc nezbylo.

ZRCADLO, ZRCADLO...JAKÉ JSI PRO MĚ NEJVHODNĚJŠÍ?
A z čeho můžeme vybírat? Typů zrcadel existuje opravdu mnoho a každý si tak bez problému najde takové, které je jeho vkusu nejbližší. Jako nejobyčejnější řešení se jeví zrcadlo bez rámu. To vynikne především v moderních a minimalistických koupelnách, nenápadně splyne s celkem, neurazí ani nenadchne. Naopak zrcadla s rámem obvykle představují jeden z nejvýraznějších prvků v koupelně. Čím větší rám, tím větší pozornost na sebe strhne. Výbornou službu prokážou jak obdélníková, tak i oválná zrcadla. V případě, že v koupelně nemáte příliš úložného prostoru, zvažte, zda pro vás nebude nejlepší zrcadlová skříňka anebo alespoň zrcadlo s poličkou.

Úvodní foto: Shutterstock

reklama