[OL]4you na

Začíná výstava motýlů se zaměřením na detaily jejich těla. Motýly můžete pozorovat i online

Botanická zahrada v Praze pořádá 19. ročník oblíbené výstavy a tentokrát, jak už napovídá název Motýli, zaostřeno na detail, půjde o detaily motýlího těla.

Začíná výstava motýlů se zaměřením na detaily jejich těla. Motýly můžete pozorovat i online

Výstava poodhalí tajemství stavby motýlích křídel, ukáže, jak vypadají například oči, nohy nebo tykadla u housenek i dospělých jedinců.
Do Prahy jako každoročně doputovalo na 5500 kukel z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou a z nich se ve skleníku Fata Morgana vylíhnou krasavci několika desítek druhů. Nebudou chybět nádherní Morpho peleides s blankytně modrými křídly, stěhovavý monarcha (Danaus plexippus) nebo Methona confusa – babočka s průsvitnými křídly. Součástí výstavy bude unikátní model nočního motýla Attacus atlas v nadživotní velikosti.
Zájemci také mohou prostřednictvím kanálu YouTube botanické zahrady on-line sledovat proces líhnutí motýlů z kukly, následně bude kamera umístěna u krmítek, na která se motýli stahují za potravou.
Foyer skleníku Fata Morgana letos ozdobí výtvarné aranže a díla, které v rámci svých workshopů připravila Galerie hl. m. Prahy. Výstava Motýli, zaostřeno na detail se koná od 8. dubna do 22. května.

Skleník Fata Morgana hostí výstavu tropických motýlů již od svého zpřístupnění pro veřejnost v roce 2004. „Letošní výstava, která patří mezi naše nejúspěšnější akce, se koná v tradičním jarním termínu a potrvá šest týdnů. V rámci ní se zaměříme na detaily motýlího těla a podíváme se na ně pěkně z blízka. Děti budou nadšené z nadživotního anatomického modelu největšího motýla na světě – martináče, latinsky Attacus atlas, který prý dostal své jméno podle obra Atlanta. Jako každý rok se mohou návštěvníci těšit na přehlídku několika desítek druhů motýlů z tropických oblastí,“ zve na výstavu Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Tropický skleník Fata Morgana bude otevřen vždy od úterý do neděle od 9 do 19 hodin. Mimořádně bude otevřeno o Velikonočním pondělí – 18. dubna. Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladnách za 150 Kč, děti od 3 let zaplatí na místě 100 Kč, online 75 Kč. V prodeji jsou i rodinné vstupenky za 450 Kč nebo za 415 Kč v předprodeji.

V e-shopu a v prodejním stánku jsou k zakoupení pestrá trička s motýly, motýlí zápisníky nebo list Motýli do sběratelské edice Botanická v malíku.

Více informací na www.botanicka.cz.

reklama