[OL]4you na

Tipy pro mladistvě vypadající ruce: hydratace, péče i dokonalý lak

Hřbety dlaní jsou vystavovány slunečním paprskům, nepříznivým povětrnostním vlivům, nedělá jim dobře ani klasické podzimní střídání teplot. Když k tomu přičteme ještě kontakt pokožky s čisticími přípravky a neustálé mytí, dojde nám, že naše ruce skutečně trpí. Dopřejme jim péči, díky níž budou zářit a vypadat stále svěže a mladistvě!

Tipy pro mladistvě vypadající ruce: hydratace, péče i dokonalý lak

O tom, jak nás vnímá okolí, nerozhoduje pouze obličej a perfektní make-up, ale jsou to hřbety dlaní, které na nás prozradí náš skutečný věk. Proto bychom měli rukám věnovat náležitou pozornost a péči o ně nezanedbávat a nepodceňovat. Pokud máte s nastupujícím podzimem pocit, že vám dlaně zestárly o pár let, zbystřete. Správná péče, výživný krém a u žen vhodně vybraný lak na nehty dokážou divy! A když byste i tak viděli, že to není úplně ono, jsou tu ještě omlazující procedury na klinice estetické medicíny. 

1. DOSTATEČNÁ HYDRATACE
Pokožka rukou je velmi citlivá, nejcitlivější je přitom na hřbetech rukou, kde se nachází minimum tukové tkáně, proto pokožka rychleji stárne. Základem péče o ruce je tedy ochrana před vysoušením a dostatečná hydratace. A to obzvlášť v době, pro kterou je typické střídání teplot, chlad, častější mytí rukou a momentálně i používání dezinfekce. Našim rukám bychom tedy měli dopřát pořádnou porci výživného krému...

2. PEELING
Ke zjemnění pokožky na rukou pomáhá peeling. Můžete použít speciální, nebo si jej doma vyrobit z olivového oleje a cukru. Hutnější peelingovou hmotu pak naneste na ruce, jemně masírujte, poté opláchněte, ruce vysušte a namažte je hydratačním krémem. Tuto proceduru byste si měli dopřávat ideálně jednou týdně.

3. HLOUBKOVÁ REGENERACE
Čas od času bychom měli našim rukám připravit také řádnou hloubkovou regeneraci, ideálně přes noc. Zkuste si před spaním namazat ruce oblíbeným krémem, použijte ho však víc než jindy, pak si nasaďte bavlněné rukavice a oddejte se odpočinku. Ráno budou vaše ruce hladší, příjemnější na dotek a celkově budou působit mladistvěji.

4. PÉČE O NEHTY
Nejen ruce jsou naší vizitkou, zapomínat bychom neměli ani na péči o nehty a jemnou kůžičku kolem nich. Používat můžete krém na ruce, nebo olej či jiný přípravek přímo určený na nehtovou kůžičku. A až se o slovo přihlásí zima, není od věci doplnit potřebné vitaminy a minerály.

5. LAK NA NEHTY
A teď je tu rada určená výhradně pro dámy. Správně zvolený lak na nehty dokáže kouzla. Pokud neholdujete umělým nehtům a hýčkáte si své vlastní, kromě výše zmíněných doporučení sáhněte po odstínu laku, s nímž zazáříte. Podle amerického Pantone Color Institutu je barvou letošního roku Very Peri, s níž rozhodně nemůžete šlápnout vedle. A pokud máte v oblibě barvy, které tak obdivujeme na padajícím listí, out také nebudete. K podzimu dokonale ladí i všechny nude odstíny...

6. OMLAZUJÍCÍ PROCEDURA
Jestli se domníváte, že jste pro dobrý pocit ze sebe samých udělali opravdu všechno a stále vaše ruce nevypadají tak, jak si přejete, existuje ještě estetická medicína. Zajděte na odbornou konzultaci na kliniku estetické medicíny, kde vám navrhnou ošetření, jež vám pomůže cítit se lépe a sebevědoměji.

A nezapomínejte - nejlepší je vždy prevence, takže hydratujte a hýčkejte si své ruce!

FOTO: Unsplash

reklama