[OL]4you na

Pošlete děti za zážitky na příměstský tábor!

Covid zkomplikoval plány na léto většině z nás, ať už šlo o dovolenou v cizině nebo třeba plánování tábora pro děti. Sháníte-li na poslední chvíli program právě pro ně, zkuste příměstský tábor. Užijí si táborovou atmosféru ve městě, zabaví se a odpoledne si budete vyzvedávat usměvavé tvářičky brebentící o spoustě zážitků a nových kamarádech.

Pošlete děti za zážitky na příměstský tábor!

Za sportem s Newman School 

Celoroční sportovní škola Newman School má připraveny tábory na celé léto pro malé i větší sportovce od 4 do 15 let. Příměstské tábory od "Newmanů" nabízí každý týden jiné téma i aktivity. Indiana Jones, Stroj času, Hledá se Dory a Nemo, Lovci záhad nebo Fantastická zvířata - to jsou témata letošního léta. Tábory jsou zaměřeny na in-line bruslení, cyklistiku a táborníci si vyzkouší také sporty, se kterými běžně ve školce nebo škole nepřijdou do styku. Na jednotlivých táborových turnusech, které trvají vždy týden, mohou překonávat lanové překážky, zkusit si orientační pochod s mapou, lézt na umělé stěně, zahrát si archery games, softball či lakros. 

"Programy každý rok obměňujeme a vymýšlíme nové aktivity. Naše tábory jsou ale vždy zaměřené na zdravý pohyb a pobyt v přírodě. Děti se na táborech učí jezdit na in-line bruslích, koloběžkách, kolech, longboardech nebo pennyboardech. To vše zábavnou formou a pod vedením našich nejlepších instruktorů. Sport není o drilu ani o nejlepších výkonech, měl by být především zábava. A přesně takové jsou naše příměstské tábory. Plné sportovních zážitků i klasických her a soutěží. Cílem je, aby prožili nezapomenutelné prázdniny v kolektivu vrstevníků a hlavně instruktorů, kteří jsou svojí prací nadšení a dělají ji rádi",  vysvětluje filosofii příměstských táborů Jakub Lehnert z Newman School. 

Tábory probíhají každý všední den v čase 7:30 - 15:50, děti mají zajištěnou třikrát denně stravu. V případě, že nemáte některé vybavení jako např. brusle, za mírný poplatek vám je zapůjčí. Kromě  koloběžkového táboru s názvem "Stroj času", který proběhne v resortu Hrubá voda, se tábory konají na olomouckém atletickém stadionu. Obě místa mají také zázemí uvnitř a v případě nepřízně počasí je naplánována spousta alternativních aktivit. 

Z vlastní zkušenosti víme, že instruktoři Newman School přistupují ke každému dítěti individuálně, hledají jejich silné stránky a snaží se je motivovat ke sportu, který jim nejvíce vyhovuje. Hlavním cílem totiž je, aby se děti na táboře cítily dobře, bavily se a odjížděly s hromadou skvělých zážitků. 

Prázdninová cesta za poznáním 

I v Pevnosti poznání mají pár volných míst. Máte-li doma malého zvědavce, kterého zajímají různé experimenty, je příměstský tábor v Pevnosti poznání ideální volbou. 

Tábory v Pevnosti poznání jsou pro děti ve věku 7 - 9 let. Pro starší (10 - 12 let) je volný termín na Science camp, jež je zaměřen na podporu nadání a zahrnuje mimo jiné návštěvu laboratoří přírodovědecké fakulty UP. 

Malí vědci se mohou těšit na výrobu sloní zubní pasty, barevné změny při chemických reakcích, uvidí kouzla při změně skupenství látek a vyrobí si zmrzlinu z dusíku. Hlavním tahákem bude pro spoustu také výroba slizu v podobě těla vodních živočichů. Malé táborníky čeká dobyvatelská výprava do dalekých moří a oceánů. Ve fyzice se zase zaměří na síly, které hýbou světem. Nečekají je žádné nudné výpočty, ale den plný experimentů a her. Jindy se zase promění v přírodovědce a zjistí, že jejich práce začíná pozorováním a zkoumáním nejrůznějších přírodních jevů, rostlin a živočichů. Prostřednictvím mikroskopů nahlédnou do pozoruhodného světa pod hladinou a odhalí organismy, které žijí v pouhé kapce vody. Ovládnou tornádo, rozvodněnou řeku nebo vybuchující sopku. Tábory probíhají každý všední den od 8:00 do 16:00, přijít můžete již v 7:30 a vyzvednout své ratolesti v 16:30. I zde mají zajištěnou stravu 3x denně. Děti se zabaví také v areálu Korunní pevnůstky a botanické zahradě. 

Za tajemstvím faraonů a na tanečky

Tematické příměstské tábory pro děti ve věku 4 - 7 let má na srpen připraveny Naše školka, kterou najdete na olomouckém Horním lánu.

V druhém srpnovém týdnu se může stát kterýkoli malý kluk faraonem a holčička královnou Nefertiti nebo některou z dalších postav starověkého Egypta. Ve školce mají připraven bohatý program včetně dílniček, "hostiny na faraonově dvoře", tematických her, plný zábavy a spousty zajímavých informací přizpůsobených věku malých účastníků. Následující týden je pak vhodný pro všechny tanečníky a je plný hudby, pohybu a kreativních činností. Každý den je bude čekat jiné téma, u kterého se naučí spoustu zajímavých věcí. Jeden den se mohou tanečníci objevit na Havaji a druhý třeba na divokém západě... 

I v Naší školce je zajištěna celodenní strava a pitný režim, tábory probíhají od 7:30 do 16:30.  

reklama