[OL]4you na

Oslavte Den svatého Patrika, jak se sluší a patří!

Den svatého Patrika připadá právě na 17. března. Původně irský svátek se velmi rychle rozšířil po celém světě a my si bujaré veselí, spojené s tímto dnem, můžeme užívat i u nás. Láká vás černé nebo zelené pivo a whiskey? Pak se vydejte s námi po stopách oslav v zeleném...

Oslavte Den svatého Patrika, jak se sluší a patří!

Původně měl tento svátek náboženský charakter. Svatý Patrik podle legendy obrátil v 5. století Iry na křesťanství a 17. března se připomíná den jeho úmrtí. Dnes jej oslavují lidé po celém světě a zpravidla původ tohoto svátku ani neznají. Oslavy probíhají v rytmu tance, hudby, popíjení piva a whiskey.

Dni svatého Patrika vévodí zelená barva. Lidé v tento den jedí zelená jídla a do zeleného hávu se oblékají také celá města. Symbolem svatého Patrika je totiž zelený trojlístek. Velmi často bývají zeleně nasvíceny památky - egyptské pyramidy, budova opery v Sydney, šikmá věž v Pise, Knížecí palác v Monaku či Stolová hora v Jihoafrické republice. A třeba do řeky v Chicagu lidé nalévají hektolitry zeleného barviva, aby dodrželi tradici jejího obarvení, kterou provozují už od roku 1962.

KAM SE VYDAT  V OLOMOUCI?

Slavit se bude pochopitelně v The Black Stuff. Můžete se těšit na tradičně velkolepou akci, které dominuje skvělá atmosféra, zelené drinky, mnoho druhů irské whiskey, irské pivní speciály a také typické irské jídlo. Připraveny budou dárečky v podobě oblíbených klobouků a irských dresů a chybět nebude ani irská hudba Finigan Brothers. Otevřen bude i venkovní bar! To si rozhodně říká o návštěvu!

Na Den svatého Patrika se chystají i na Olomouckých Poděbradech. Těšit se můžete na soutěž v pití piva a také třeba na zelený dezert. A kdo dorazí se zeleným doplňkem, dostane welcome drink. Přijďte se bavit pod širé nebe...

Třeba Jazz Fresh Café láká na spoustu zelených dobrot právě na počest svatého Patrika a vychutnat si jejich skvostné dortíky můžete v kombinaci s irskou kávou. Svatý Patrik se nese i ve sladkém duchu!

AIR BAR nabídne zelené pivo z Litovle. Patrik byl poprvé uvařen v roce 2014 a od té doby je ozdobou nejen Dne svatého Patrika, ale také velikonočních svátků. Jeho barvu a vůni tvoří pečlivě zvolené byliny, přesné složení je výrobním tajemstvím, ale v chuti můžete rozpoznat exotické podtóny tvořené hlavně pomeranči a citrony...

A oblíbený bar u letiště určitě nebude jedinou hospodou, kde si budete moci dopřát zelené pivo a vše, co ke svatému Patrikovi patří... Tak si užijte fajn den i večer!

reklama