[OL]4you na

Nahlédněte do hrobky faraona Tutanchamona ve stavu, v jakém byla objevena

Výstaviště Brno bude od 28. dubna hostit jednu z nejkrásnějších výstav světa. Na výstavě Tutanchamon – jeho hrobka a poklady doslova prožijete dobrodružství odhalení nejslavnější hrobky světa.

Nahlédněte do hrobky faraona Tutanchamona ve stavu, v jakém byla objevena

Na ploše přes 2000 m2 uvidíte více jak tisíc nádherných exponátů dokumentující dobu faraonů před více než 3000 lety. Když Howard Carter v roce 1922 poprvé nahlédl do Tutanchamonovy hrobky vykřikl: „Vidím úžasné věci!“ A stejný objevitelský úžas můžete prožít i vy.

Výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady je sestavená přesně tak, jak byla před 100 lety hrobka objevená. Všechny posvátné předměty, sošky, šperky i sarkofágy leží na stejných místech, jako byly kdysi nalezeny. Uvidíte více než 1000 nádherných předmětů včetně světoznámé zlaté posmrtné masky Tutanchamona a jeho ohromného pozlaceného sarkofágu.
„Je to jedna z nejkrásnějších výstav na světě. Opravdu zažijete nádheru, ale také dokonalé řemeslné zpracování všech faraonových předmětů. Ale ještě víc nás stále fascinuje neuvěřitelně spletitý kulturně náboženský odkaz, který světu tento dávný poklad dal. Mnoho z jeho tajemství zůstalo dosud neodhaleno. Díky působivé instalaci výstavy se doslova ocitnete uvnitř starobylé hrobky a všechna tato dávná mystéria zažijete na vlastní kůži,“ s obdivem komentuje velkolepou výstavu Květa Havelková, tisková mluvčí výstavy.
Všechny exponáty byly vyrobeny tradičním způsobem s využitím řemeslné tradice staré tisíce let, pod přísným dohledem světových egyptologů. Díky tomu, že jde o dokonalé repliky, mohou být všechny předměty z faraónovy hrobky shromážděné na jednom místě a vytvořit tak fascinující obraz o dávné vyspělé civilizaci.
„Uvedení faraónovy hrobky v její celkové podobě a reálném kontextu nás přímo konfrontuje s magickým světem starobylého Egypta.“ Rheinische Post, Dusseldorf
Výstava je vhodná nejen pro dospělé obdivovatele starobylých kultur, ale i děti milující nové a nevšední zážitky. Díky unikátnímu způsobu expozice a audio průvodci, který je k dispozici zdarma, budete doslova vtaženi do objevitelského příběhu Howarda Cartera, který jim detailně a zároveň zábavně popíše všechny exponáty. Výstava vás tak doslova přenese tisíce let v čase.
Součástí výstavy bude i jedinečná galerie věnována České stopě, tady české egyptologii a originálním egyptským exponátům z českých sbírek.

Doporučujeme vám, zarezervujte si své vstupenky včas. I když jsou prostory výstavy ohromné, vstupenky se prodávají na určitý čas, tak aby byl průchod výstavou plynulý a byly dodrženy všechny hygienické předpisy. Pro školní skupiny je po předchozí rezervaci připraveno speciální zlevněné vstupné.

Vstupenky pro dospělé stojí 330 Kč ve všední dny, o víkendech zaplatíte 380 Kč. Studenti a senioři zaplatí 270 Kč, o víkendech 320 Kč. Děti od 6 do 14 let a ZTP 200 Kč, o víkendech 250 Kč. V prodeji jsou také rodinné vstupenky od 890 Kč.

Více informací na www.TUT-Brno.cz

reklama