[OL]4you na

Koronaviru navzdory. Proč mají olomoucké vánoční trhy kouzlo i letos

Patří k těm s nejkouzelnější atmosférou vůbec. Dýchají pohodou, předvánoční radostí, třpytí se světýlky a voní punčem. Olomoucké adventní trhy. Trhy, které tak milujeme a každý rok se na ně neskutečně těšíme. A i když si je letos nemůžeme vychutnat v jejich plné kráse, buďme vděční, že je máme, a s pokorou a vší zodpovědností si je užijme. Jsou totiž "naše".

Koronaviru navzdory. Proč mají olomoucké vánoční trhy kouzlo i letos

1. JSOU
Víc netřeba dodávat. Každý, kdo miluje jedinečnou vánoční atmosféru v centru Olomouce, je vděčný za to, že můžeme vyrazit mezi osvětlené stánky, pokochat se radnicí zahalenou do svátečního hávu. I když si naplno nelze vychutnat kouzlo vánočních trhů tak, jak jsme po dlouhá léta zvyklí, jsme rádi, že máme zimní jarmark. Menší, komornější, bez punče na náměstí, ale máme, což je v dnešní době nesmírně povzbuzující…

2. JSOU NAŠE
Přiznejme si, že Olomouc je naší srdeční záležitostí a že jsme na město, v němž žijeme, náležitě hrdí. I když občas není něco stoprocentní (ale kde je?!), pořád je Olomouc fantastickým místem, které tepe životem. A vánoční trhy rozzáří oči nejednomu z nás. Patří zkrátka k tomu krásnému, co máme s Olomoucí neodmyslitelně spjaté. Ostatně naše trhy jsou v adventním čase vyhledávaným cílem mnoha českých i zahraničních turistů. Ale jen my můžeme říct, že jsou "naše".

3. TRADICE SE NEMAJÍ PORUŠOVAT
Dokážete si představit, že by v centru během předvánočního času nestál nazdobený strom a radnice i okolí by zůstaly bez třpytivých světýlek? Že ne? Ani my ne. Tradice se zkrátka nemají porušovat, a to ani v době, kdy nám není úplně nejlépe. A možná právě tím spíš. Fakt, že je vše téměř tak, jak jsme zvyklí, dává jistou naději na lepší zítřky. A sebrat Olomoučanům oblíbené trhy, to by rozhodně nepovzbudilo náladu ve společnosti. A tak buďme rádi, že je máme i letos, a s pokorou a nezbytnou opatrností a zodpovědností vůči sobě i druhým si je pojďme užít.

4. TAK U STROMU V ŠEST!
Během adventu snad v Olomouci není frekventovanější místo pro srazy. I když doba koronavirová setkáním úplně nepřeje a na náměstí se netvoří hloučky, jak bývá zvykem, komornější atmosféra láká řadu lidí, aby si v poklidu přišli vychutnat a nasát vánoční pohodu, vybrat drobnosti od malých prodejců a v nelehkých časech je tak podpořit. A to je nesmírně dobře! Radost ze zakoupených pozorností se tak násobí. A když k tomu přičteme procházku na čerstvém vzduchu, máme tu řadu důvodů, proč se vydat do města a nechat se okouzlit půvabem vánočních trhů. Stojí to totiž za to! Naše trhy mají duši, ať se kolem nás děje cokoliv...

Krásný advent všem!

reklama