[OL]4you na

Kam vyrazit v červnu? Na festivaly, Noc kostelů, Fashion Night, půlmaraton i na Lucii

Červen je předzvěstí léta a v Olomouci bude vskutku nabitý událostmi! Máte rádi open air festivaly, divadlo, kino, výjimečné akce, písně nebo třeba cirkus? Pak budete nadšení... Podívejte se společně s námi na nabídku toho nejzajímavějšího, co se v našem městě chystá.

Kam vyrazit v červnu? Na festivaly, Noc kostelů, Fashion Night, půlmaraton i na Lucii

v pátek 3. června odstartují Svátky města. Historický průvod ke cti patronky města bude vycházet v 19 hodin z Horního náměstí. Po tomto tradičním zahájení Svátků města bude stát za to vydat se do Smetanových sadů, kde se od 20:30 odehraje open air koncert Moravské filharmonie. V pátek i v sobotu bude od 20 do 24 hodin nasvícena Rudolfova alej, jež bude také dějištěm sobotní zahradní slavnosti. V pátek i v sobotu najdete ve Smetanových sadech festival Olomouc dětem. Koho bude lákat klidnější zábava, může se projít do sbírkových skleníků Výstaviště Flora na výstavu masožravých rostlin Živé pasti. Horní náměstí bude během pátku i soboty patřit zejména koncertům, knižním a antikvariátním trhům a Flerjarmarku. O pátečním podvečeru můžete dokonce vystoupat na radniční věž. V neděli od 10 hodin si Nadace Bezpečná Olomouc pro malé i velké návštěvníky připravila ve Smetanových sadech rodinný den plný her s dopravní a bezpečnostní tematikou. Více o festivalu najdete tady.

Den plný pohybu, zábavy a sportovních klání se uskuteční v sobotu 4. červnaGalerie Šantovka. Ve FunParku budou milovníky sportu a nejrůznějších pohybových aktivit čekat soutěžní stanoviště, známé tváře olomouckého sportu, účastníci olympijských her a diskuse s osobnostmi. Lidé budou mít vůbec poprvé možnost potkat všechny významné olomoucké sportovní kluby na jednom místě. Těšit se mohou i na jejich vzájemná utkání, například pokračování loňské fotbalové exhibice mezi HC Olomouc a SK Sigma Olomouc. Více zde.

Ve stejný den slaví sedmé narozeniny Plavby Olomouc. Oslavy vypuknou už v 18:00 na oblíbeném Olodvorku na Dolním náměstí. Zahraje Terez Wrau, Swinglia a DJ Jordy. Zábava zaručena.

Olomouc bude v červnu žít i divadlem. Divadla (Moravské divadlo Olomouc a Divadlo na Šantovce) se spojila a vytvořila společnou letní scénu ve Smetanových sadech s cílem oživit kulturní a společenský život ve městě. Od 5. do 29. června uvidíme herce z Moravského divadla, z pražského Divadla Na zábradlí, Komorního divadla Kalich a k tomu hosty z Ostravy, Bratislavy či Krakova. Podrobnosti zde.

V areálu Korunní pevnůstky se zase od 6. do 21. června uskuteční TRAMTARIE OPEN-AIR. Nabídne 12 divadelních večerů, premiéru nové komedie Tři mušketýři, 4 pohádky s programem pro děti, vystoupení Michala Nesvadby a koncert speciálního hosta festivalu Tomáše Kluse. Nebude chybět ani oblíbená Relax zóna se samostatným našlapaným programem a řadou minikoncertů mladých olomouckých interpretů... Více zde.

10. června se po celé republice koná oblíbená Noc kostelů. Jen v samotné Olomouci se chystá otevřít své brány téměř třicet církevních objektů a program bude vskutku zajímavý. Informace naleznete na webu události, a my vám už brzy přineseme exkluzivní novinky... Těšte se!